Koszty leczenia podczas podróży zagranicznej

Tak, w końcu udało się! Zagraniczny kurort, piasek pod nogami, słońce nad głową, a do tego szum morza. Czy można marzyć o lepszych wakacjach? Oczywiście, że nie. Tylko, uwaga! Jeden błędny krok na schodach prowadzących do plaży(przez przypadek!) i noga jest już złamana. I to podczas wakacji. Czy czymś należy się martwić w takim przypadku? Niestety, ale tak.

Kto zapłaci za leczenie?

Podczas podróży zagranicznej za koszty leczenia płacimy zawsze z własnych pieniędzy. Takie są realia, o czym zapomina wiele osób podróżujących za granicę. W szczególności tacy turyści, którzy dopiero pierwszy raz wyjeżdżają. Nasze normalne, “krajowe” ubezpieczenie zdrowotne nie będzie obowiązywać podczas zagranicznych wojaży. Potrzebna jest polisa turystyczna, która pozwoli być spokojniejszym podczas nagłych sytuacji. Przy czym kolejna jedna, ale bardzo trafna uwaga. Należy uważać na ubezpieczenia podróżne oferowane przez biura turystyczne. Dlaczego?

Podstawowy zakres ubezpieczeń

Taka polisa, która zawsze oferowana jest turystom obejmuje tylko i wyłącznie podstawowy zakres ubezpieczeń. Dobrze, jeżeli będzie można chociażby na tej podstawie wyleczyć zatrucie żołądkowe, bo złamanej nogi nie. Zawsze należy sprawdzić, co dokładnie obejmuje taka polisa oferowana przez agenta turystycznego, aby potem wiedzieć na co dokładnie się decydujemy, jeżeli sami wykupimy takie ubezpieczenie. Bo podczas podróży zagranicznych jest ono potrzebne. Chociażby po to, aby zagwarantować sobie odpowiednie koszty leczenia, jeżeli dojdzie do jakiejś przykrej sytuacji. 

Inne wpisy:

Samochód z Niemiec

Najtańsze nowe samochody

Regres ubezpieczeniowy

Homologacja butli LPG

Jak sprawdzić czy auto nie jest kradzione

Tak, w końcu udało się! Zagraniczny kurort, piasek pod nogami, słońce nad głową, a do tego szum morza. Czy można marzyć o lepszych wakacjach? Oczywiście, że nie. Tylko, uwaga! Jeden błędny krok na schodach prowadzących do plaży(przez przypadek!) i noga jest już złamana. I to podczas wakacji. Czy czymś należy się martwić w takim przypadku?…

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/