Czy pojazd ma ważne OC?

Odpowiedzialność Cywilna, czyli OC to obowiązkowy pakiet ubezpieczeniowy. Nie tylko właściciel pojazdu może być zainteresowany tym, czy pojazd ma ważne OC. Czasem osoba, która doznała szkody może być zainteresowany informacją o tym, czy dany pojazd takie OC ma.

Informacje o OC

Pakiet ubezpieczeniowy OC ma za zadanie zabezpieczenie kosztów, jakie będą potrzebne na poczet napraw, jakie będzie trzeba wykonać w przypadku mienia ruchomego lub też nieruchomego. Warto zwrócić uwagę w szczególności na te drugie – mienie nieruchome. Czy ubezpieczenie OC pokrywa koszty napraw, jeżeli doszło do uszkodzenia płotu, barierki? Tak, jak najbardziej, dlatego warto dowiedzieć się, czy osoba, która doprowadziła do kolizji drogowej taką polisę OC ma. Jeżeli takowej polisy OC nie ma (co może doprowadzić do nałożenia dodatkowej kary finansowej), to wszystkie koszta napraw będzie musiała pokryć z własnej kieszeni. Niestety, ale odzyskanie takich pieniędzy nie jest łatwe, dlatego warto z góry sprawdzić informacje o polisie OC.

Informacje i historia ubezpieczenia OC

Informacje o polisie OC dostępne są obecnie dla wszystkich dzięki UFG. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny to portal, gdzie wystarczy w specjalnym formularzu należy wpisać numer VIN lub numer rejestracyjny. Po wpisaniu takich rzeczy, wyświetlą nam się wszystkie dane, które są nam potrzebne. Najważniejsza informacja – czy samochód taką polisę ma, czy też nie. Ciekawostką jest to, że można tam sprawdzić historię polisy OC, czy była ona regularnie opłacana, kiedy samochód znajdował się w ruchu.

 

Inne wpisy:
Samochód z Włoch. Jak go sprowadzić, aby nie żałować?

Mandat z fotoradaru

Jazda na niemieckich tablicach

Rejestracja samochodu w 2021

Utrata prawa jazdy

Odpowiedzialność Cywilna, czyli OC to obowiązkowy pakiet ubezpieczeniowy. Nie tylko właściciel pojazdu może być zainteresowany tym, czy pojazd ma ważne OC. Czasem osoba, która doznała szkody może być zainteresowany informacją o tym, czy dany pojazd takie OC ma. Informacje o OC Pakiet ubezpieczeniowy OC ma za zadanie zabezpieczenie kosztów, jakie będą potrzebne na poczet napraw,…

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/