Ubezpieczenie opon w samochodzie

Jak wygląda ubezpieczenie, jeżeli chodzi o opony w samochodzie? Tak, chodzi o polisę na opony samochodowe, a nie na cały pojazd. Nie każdy właściciel pojazdu zdaje sobie sprawę z tego, że można osobno ubezpieczyć opony, co wcale tak drogo nie kosztuje.

Dodatkowa pomoc

Taka polisa nie kosztuje wielkiej ilości pieniędzy, a jest w stanie zapewnić dodatkową pomoc. Niektórzy powiedzą, że w przypadku polisy AC można na takową pomoc liczyć. To fakt, ale dzięki temu będziemy mieli jeszcze lepszą pomoc. W zdecydowanej większości takie ubezpieczenie na opony działa na terenie Polski. Jeżeli chcemy, aby działało również za granicą, bo przykładowo wyjeżdżamy na wakacje – to musimy na ten temat porozmawiać z towarzystwem ubezpieczeniowym. Dzięki takiej polisie można zapewnić sobie naprawę/wymianę kół na miejscu zdarzenia lub też (jeżeli będzie taka potrzeba) w warsztacie wulkanizacyjnym.

Wykluczenia z ubezpieczenia

Jak wszystkie inne polisy, tak również w tym przypadku, przewidziane są wykluczenia. Obejmują one takie sytuacje, jak rażące niedbalstwo, czy też umyślne uszkodzenie kół. Towarzystwo ubezpieczeniowe może odmówić pomocy, jeżeli zostanie udowodnione, że właściciel pojazdu chciał popełnić przestępstwo w momencie uszkodzenia opon. Do wykluczeń zalicza się również: brak odpowiednich uprawnień do kierowania poszczególnymi pojazdami, użycie pojazdu do podczas wyścigu, eksploatacja pojazdu niezgodnie z zaleceniami producenta, wypadek spowodowany pod wpływem alkoholu lub pod wpływem innych środków odurzających. 

Powiązane wpisy:

Wycena aut używanych

Historia pojazdu po numerze rejestracyjnym

Ubezpieczenie skutera

Kary za brak OC w 2022 r

Ubezpieczenie auta na angielskich tablicach w Polsce

Jak wygląda ubezpieczenie, jeżeli chodzi o opony w samochodzie? Tak, chodzi o polisę na opony samochodowe, a nie na cały pojazd. Nie każdy właściciel pojazdu zdaje sobie sprawę z tego, że można osobno ubezpieczyć opony, co wcale tak drogo nie kosztuje. Dodatkowa pomoc Taka polisa nie kosztuje wielkiej ilości pieniędzy, a jest w stanie zapewnić…

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/ https://www.fcbu.org/nowoczesny-przedpokoj-inspiracje-i-aranzacje/ zobacz wiecje dge-o-rama.com